top of page

KAFS NYHEDS & RESULTAT SIDE

  • Forfatters billedeDavith Hegaard

Intet mindre end 12 medaljer og en WDO EM Finale plads til KAF ved Nordic Ball 2024

Opdateret: 4. apr.

KAF deltog i weekenden talstærkt ved årets Nordic Ball i Aarhus, som blev afholdt af Peter og Kristina Stokkebroe. Turneringen var utroligt vel arrangeret med en god atmosfæren og rigtig flott intime rammer. Desuden var der lækker musik fra vores helt egen Nikolaj Lund og flotte shows til den afsluttende Galla aften.


Et par kommentarer fra de fremmødte KAF dansere:


Vi syntes det var en super go’ turnering, stemningen var i top og atmosfæren var høj, og som altid er det jo fedt når man har heppekoret med fra KAF.

--

Som altid er det fedt at få lov til at danse på hjemmebane☺️ Vi syntes det var en super go’ turnering, stemningen var i top og atmosfæren var høj, og som altid er det jo fedt når man har heppekoret med fra KAF.


Derudover havde KAFs hjemvendte Professionelle Standard par Oliver Curting og hans dansepartner Aida Agolli den store ære at lave et show til Galla aftenen.


Alt i alt en fantastisk international turnering for KAF på Dansk grund.


Vi ønsker alle par og solister stort tillykke med de flotte resultater, som vi alle lister nedenfor!

WDO European Championship U21 - Latin

 4. Nick Streuli & Linnea Bogø


Adult Open U35 - Standard 1. Gabriele Cassai & Kristine Madsen 3. Kevin Hegaard & Luize Ludane

5. Peter Adrian & Isabella Foldal

Adult Open U35 - Latin

7. Viktor Tsanev & Patricia Kristensen


Rising Star U35 - Standard

1. Kevin Hegaard & Luize Ludane 2. Peter Adrian & Isabella Foldal

Rising Star U35 - Latin

1. Viktor Tsanev & Patricia Kristensen 3. Kevin Hegaard & Luize Ludane


U19 Open - Latin

4. Nick Streuli & Linnea Bogø


U16 Open - Standard

5. Vilfred Larsen & Atla Valbæk Brørup


U16 Open - Latin

12. Vilfred Larsen & Atla Valbæk Brørup


U16 Rising Star - Standard

5. Vilfred Larsen & Atla Valbæk Brørup


U16 Rising Star - Latin

8. Vilfred Larsen & Atla Valbæk Brørup


U16 Rising Star Solo - Standard

3. Lærke Dresen


U16 Rising Star Solo - Latin

4. Lærke Dresen


U14 Open Solo - Standard

5. Frigg Valbæk Brørup


U14 Open Solo - Latin

5. Frigg Valbæk Brørup


U14 Rising Star Solo - Standard

5. Frigg Valbæk Brørup


U14 Rising Star Solo - Latin

4. Frigg Valbæk Brørup


U12 Open Solo - Standard

5. Saga Valbæk Brørup


U12 Open Solo - Latin

8. Saga Valbæk Brørup


U12 Rising Star Solo - Standard

5. Saga Valbæk Brørup


U12 Rising Star Solo - Latin

5. Saga Valbæk Brørup


U10 Rising Stars Solo - Standard

2. Yevheniia Zanina


U10 Rising Stars Solo - Latin

1. Yevheniia Zanina


Juvenile Open Solo - Latin

5. Yevheniia Zanina


U12 New Coming Stars Solo - Standard

2. Annette Kloss


U10 New Coming Stars Solo - Standard

1. Masha Garaeva-Breitowicz

4. Emma Sokolov 5. Lika Turs


U10 New Coming Stars Solo - Latin 3. Masha Garaeva-Breitowicz

5. Emma Sokolov

7. Lika Turs




269 visninger0 kommentarer

Comentários


bottom of page