TRÆNINGSMEDLEMMER

Alberte Elsinger

Alexander Foldal

Amalie Bønnelykke Eir

Amalie Rindel Stang

Amanda Gørtz

Amanda Wedebye

Anders Bruun Jessen

Anemone Marie Sonne

Anita Charlè Orfang Jensen

Anne Friland

Anne-Sofie Groth Panajotides

Annette Blegvad

Annette Hasselbrinck

Aria Molly Scarlett Harnett

Arne Hollnagel

Asta Hjelm

Asta Lucia Christiansen

Atri Pang Seiersen

Bertram Børjesen

Birgitte Olsen

Birgitte Røssell

Bo Friland

Bo Hildebranner

Charlotte Bondo

Charlotte Lange

Christian Girbo

Camilla Tofteng

Caroline Bøgelund

Casper Knudtzon

Cecilia Bartholine Klingert

Celina Maria Christiansen

Chanel Scheel

Chiara Warrer Carbone

Christian Juhl

Christin Borre-Larsen

Claus Schnoor Hansen

Didde Dønsbo

Dennis Marinov

Ditlev Carl August Kjeldsen

Elias Arnth Kjær

Ella Stilby

Elvira Arnesen

Fiona Taylor

Frederik Froulund Lindberg

 

Gurli Søstrøm

Gunnar Brabrand

Gurli Morre

Hanna Grohman

Hans Jacob Jørgensen

Helle Ingleby Jørgensen

Hanne Rysø

Hans Jakob Jørgensen

Hans Kühl

Helle Groth Christensen

Henrik Conell

 

Ida Cecilie Wintendorff Dietrich

Ida Marie Hass Hegelund

Ida-marie August Kjeldsen

Inge Brabrand

Isabella Bønnelykke Eir

Isabella Foldal

Isabella Timmermann

Ivan Kiselev

Jan Erik Petersen

Janni Møldrup

Jeanette Juncker Bugge

Jesper Borre-Larsen

Johanna Vestergaard Lund Nielsen

Johanne Skjalm Lissner

Josephine Belli

Josephine Bliaut

Josephine Knudtzon

Julie Holmelund

Klaus Bundgaard

Karen-Maria Bille

Katja Linnesø

Katrine Bus

Kim Nielsen

Kim Riber

Kirsten Høybye-Jensen

Leo Skytte Jensen

Louise Koch

Lykke Schweitz

Lasse Kim Christiansen

Laura Dagmar Lindhardt

Laura Engell Mortensen

Laura Mol

Laura Maagaard

Laurine Hannibal

Leif Cords Prahl Jonsen

Leif Tønnesen

LeiseRiber

Lene Madsen

Linda Orfang

Line Thormod

Linea Ager Søbrink

Linea Jepsen

Lis Guttorm Mortensen

Lis Nielsen

Loa Guttorm Mortensen

Lone Schønemann Bjerre

Lotte Due Marstal

Lotte Essemann

Luca Warrer Carbone

 

Mads Hedegaard

Mads Hørberg

Magdalena Psilander

Malou Rex Erbs

Marco Carbone

Margrethe Vrang

Maria Bjørn

Maria Fleuren

Maria Hede Villumsen

Marianne Conell

Marianne Gyldendal

Martine Astrid Hersoug

Mathilde Bjørnsson

Matilde From Stausholm

Melissa Wederkinck

Mila Warrer Carbone

Mogens Hede Villumsen

Mogens Pedersen

Mollie Næss-schmidt

Morten Stræde

Nete Keum Jørgensen

Nadia Maagaard

Nanna Kjer Jensen

Niels Essemann

Oliver Skeel

Ofelia Schwaner

Olga Trunova Fleuren

Oliver Schelbech Rasmussen

Olivia Andersson

Peter Dahl Vestergaard

Philip Raabe

Pay Juhl

Per Frederiksen

Pernille Birk Hansen

Pernille Warrer

PerStilby

Peter Adrian Petersen

Philip Groth Panajotides

Pia Hildebranner

Pil Aurora Bugge

Rasmus Bugge

Rasmus Kejser

Rebecca Frida Tybkjær

Rikke Eir

Rikke-Maria Christiansen

Rob Fleuren

Roberta Næss-schmidt

Sille Skeel

Selma Bendixen

Signe Schwaner

Silke Hildebranner

Sille Lukk

Sofie Knap

Sol Isabella Bugge

Solveig Spangsberg

Sophie Stützer Jensen

Stefan Vrang

Sumalee Juhl

Susanne Eine

Søren Harder

 

Thea Niedermann Roman

Thomas Marinov

Thor Dornak

Tobias Skandov Hansen

Torben Olsen

Torben Røssell

Tyler Bendixen

 

Ulla Mol

Ulla Prahl Cords Christiansen

 

Valdemar Anker-Petersen

Victoria Andreassen

Victoria Nordskov

Viola Weng Ambrosius

 

Willy Søstrøm

William-Alexander Svejstrup

Winnie Von Kiær

 

Zara Lundshøj Hirsch Sørensen

Zoe Wolter

Tak til vore sponsorer

DanskBrandteknik.jpg

Forbund

DS LOGO 2019 Kompakt.png

Kontakt os

fb.jpg

Med mere...

Vi takker følgende fotografer fordi vi

vederlagsfrit må benytte deres billeder: 

 

MM Photography

Dansefotografen 

Per Soerensen Photography

Dancesportphoto.dk

CR3|DK

Copyright © 2013-2019 by Sportsdanserforeningen KAF